Spotkanie z rodzicami uczniów przyjętych do klas pierwszych
Plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2023
W dniu 16.06.2023 została zamieszczony w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem nr 2023/BZP 00263256/01/P plan postępowań o udzielenie zamówień na rok 2023.
Informacja nt. rekrutacji elektronicznej do LO im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
Rekrutacja do Naszego Liceum odbywa się na bazie systemu elektonicznego pod adresem: Nabór Szkoły ponadpodstawowe Łódzkie - Aktualności systemowe (edu.com.pl)
Terminy postępowania rekrutacyjnego
Rekrutacja zasadnicza
24.04.2023 - 23.05.2023 do godz. 12:00 - Rejestracja i składanie wniosków o przyjęcie
04.07.2023 - 08:00 10.07.2023 do godz.15:00 Zmiana wyboru preferencjiMożliwość dokonania zmian na liście preferencji oddziałów dla zweryfikowanych wniosków w postępowaniu rekrutacyjnym.
06.07.2023 - 08:00 10.07.2023 do godz. 15:00 - Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięciaUzupełnienie wniosku o kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
14.07.2023 godz. 12:00 Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia
14.07.2023 godz. 12:00 - 20.07.2023 do godz.12:00 - Potwierdzanie woli podjęcia nauki
21.07.2023 godz. 12:00 - Publikacja list przyjętych
Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Żychlinie zaprasza:)
Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Żychlinie jest szkołą z wieloletnim doświadczeniem – w tym roku obchodzi 75-lecie istnienia. Misją szkoły jest tworzenie przyjaznej atmosfery i zapewnienie komfortowych warunków nauczania, sprzyjających nabywaniu wiedzy przez uczniów oraz stwarzanie im szansy na dalszą edukację. Biorąc po uwagę położenie geograficzne oraz środowisko, szkoła robi wszystko, by wyrównać szanse swoich uczniów w starcie w dorosłe życie. W Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza jest niewielką szkołą, klasy i grupy są mało liczne, co sprzyja procesowi uczenia się. W szkole panuje przyjazna atmosfera, uczniowie są zżyci ze sobą i nauczycielami, czują się bezpiecznie. Wiedzą, że mogą liczyć na pomoc w każdej sytuacji.
Relacje są oparte na szacunku, szczerości i tolerancji. W szkole odbywają się debaty, podczas których merytorycznie omawiane są również trudne tematy społeczne. Nauczyciele i uczniowie podejmują wiele działań, w efekcie których młodzież cechuje się otwartością, dojrzałością, zaangażowaniem w sprawy ważne. Uczniowie są kreatywni, chętnie dzielą się wiedzą i umiejętnościami, angażują się w imprezy lokalne organizowane w naszym mieście. Wykazują postawy patriotyczne. Potrafią współpracować, są odpowiedzialni. Są dobrymi organizatorami. Przedsiębiorczy i śmiali, nie mają oporów przed występami publicznymi, występami w mediach. Są żądni wiedzy, ambitni, rozwijają swoje pasje, mają sprecyzowane plany na przyszłość. Nauczyciele i dyrekcja są otwarci na propozycje aktywności i działań uczniów – wspierają ich inicjatywy.Bazę dydaktyczną szkoły tworzą: 23 sale lekcyjne, w tym pracownia komputerowa wyposażona w 15 nowoczesnych zestawów komputerowych z dostępem do Internetu, biblioteka – około 25 000 woluminów, muzeum, świetlica, kuchnia, stołówka i pełnowymiarowa hala sportowa, boisko „Orlik”, boisko do koszykówki i tenisa, aula teatralna. Współpracujemy z Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Politechniką Łódzką, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie – Zakład Immunohematologii. We współpracy z samorządem lokalnym i rodzicami oraz sponsorami zewnętrznymi, poprzez czynny udział w projektach unijnych i krajowych szkoła podejmuje działania wzbogacające warunki lokalowe i wyposażenie.
Dzięki analizie, wdrażanym wnioskom, planowaniu, stale poszukujemy nowych możliwości, które udoskonalą proces edukacyjny i poszerzą ofertę szkoły.
Mocną stroną jest bardzo dobrze wykształcona kadra. Nauczyciele posiadają pełne wykształcenie oraz wymagane kwalifikacje – wszyscy ukończyli wyższe studia magisterskie, w tym znacząca większość posiada dodatkowe kwalifikacje do nauczania drugiego, a nawet trzeciego przedmiotu. Opiekę nad uczniami sprawują pedagog, psycholog, logopeda, pielęgniarka. Wykształcona, kompetentna, oddana swojej szkole kadra pedagogiczna jest znaczącym kapitałem placówki.
Nauczyciele dokonują refleksji i samoewaluacji swoich działań, stosują różnorodne formy i metody nauczania, nieustannie rozwijają się indywidualnie.Mocną stroną szkoły są rodzice, którzy jako partnerzy współtworzą ją i uczestniczą w jej życiu. W szkole działa Rada Rodziców inicjując działania wspierające pomysłami i finansami jej pracę. Rodzice uczestniczą w podejmowaniu decyzji dotyczących zatwierdzania podstawowych dokumentów pracy szkoły, organizacji uroczystości szkolnych, wycieczek, zabaw i imprez.
Szkoła w swojej tradycji jest związana z Żychlinem i najbliższym regionem. Placówka oprócz zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych realizuje edukację: patriotyczną, regionalną, zdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i wychowania komunikacyjnego. Na terenie liceum działa grupa mundurowa - Jednostka Strzelecka 1024 Żychlin. Uczniowie wchodzący w skład jednostki strzeleckiej realizują innowację pedagogiczną – „edukacja do służb mundurowych”. Biorą też czynny udział w wielu uroczystościach lokalnych o charakterze patriotycznym.
Uczniowie osiągają dobre wyniki na sprawdzianie zewnętrznym, biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych i tematycznych, turniejach wiedzy oraz uczestniczą w zawodach sportowych na różnych szczeblach, gdzie osiągają wysokie lokaty.
Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, uczestnicząc w zajęciach: kół przedmiotowych(koło chemiczne, biologiczne), zajęciach przygotowujących do matury (fakultety z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki), SKS, chóru szkolnego, zajmując się szkolnym radiowęzłem, sprzętem audio-wizualnym (nagłośnienie i oświetlenie na auli, kamerka szkolna), prowadząc profil szkoły w mediach społecznościowych. Szkoła cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku, pełniąc, obok funkcji oświatowych, także funkcję ośrodka integrującego społeczeństwo miasta i regionu.
Szkoła realizuje działania wychowawcze i profilaktyczne, eliminujące zagrożenia i wzmacniając pożądane zachowania, będące odpowiedzią na potrzeby uczniów i lokalnego środowiska. Analizuje je i w razie potrzeby modyfikuje. Działania szkoły zapewniają uczniom bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Społeczność szkolna przestrzega ustalonych w szkole zasad, a wzajemne relacje oparte są na szacunku i zaufaniu.
Szkoła, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników egzaminów maturalnych i ósmoklasisty, co umożliwia podejmowanie adekwatnych działań wspierających i kształtujących kompetencje kluczowe uczniów oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Dla podniesienia jakości pracy szkoły prowadzi się badania wewnętrzne. Dowiaduje się również, jak placówka jest odbierana w środowisku lokalnym. Na podstawie sformułowanych wniosków i rekomendacji podejmuje się odpowiednie działania, które są następnie analizowane i – w razie potrzeby - modyfikowane.
Zarządzanie szkołą oparte na wnioskach ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego służy jej rozwojowi, gdyż zapewnia bezpieczeństwo, tworzenie warunków do skutecznej realizacji zadań szkoły oraz współpracę z organizacjami i instytucjami zewnętrznymi, które pomagają zaspokoić jej potrzeby, same przy tym odnosząc korzyści.
Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami w celu realizacji założonych celów, rozwoju zainteresowań uczniów, uatrakcyjnienia oferty zajęć, podniesienia jakości edukacji. Współpraca z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi (- Uniwersytet Łódzki, - Szkoła Pamięci SENSO, - Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu, - Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego (dr hab. N. med. Damian Gaweł Kierownik Zakładu Immunochematologii jest absolwentem naszego liceum), - Uniwersytet Medyczny w Łodzi)pozwala rozwinąć uczniom wiedzę, uporządkować ją, poszerzyć, przećwiczyć umiejętności praktyczne podczas zajęć edukacyjnych (warsztaty wykłady, laboratoria, szkolenia dla nauczycieli i młodzieży) organizowanych w szkole i w w/w instytucjach. Współpraca z gminnymi placówkami oświatowymi (- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żychlinie, - Przedszkole nr 1) pozwala licealistom dzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, co chętnie czynią – przy okazji wiedzę tę utrwalając (młodsze dzieci są zapraszane na organizowane przez licealistów warsztaty przyrodnicze, licealiści odwiedzają młodszych kolegów podczas akcji klimatycznych, Inwazji Mikołajów, rozmawiając o wolontariacie i mediach społecznościowych). Współpraca nawiązana
z fundacjami i ośrodkami trenerskimi i szkoleniowymi (Fundacja Pro-Aperte, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna), pozwala zindywidualizować podejście nauczyciela do ucznia, ale również ucznia do drugiego człowieka.Uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie są zżyci ze środowiskiem lokalnym, a środowisko lokalne ze szkołą. Dzięki szeroko zakrojonej współpracy z Centrum Promocji Gminy Żychlin, Żychlińskim Domem Kultury oraz lokalnymi organizacjami pozarządowymi (- Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Adaś”, - „Cztery Łapy” Żychlin, - Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina, - Volley Team Żychlin) uczniowie szkoły są często aktywnymi uczestnikami gminnych imprez i uroczystości, uatrakcyjniając je i biorąc udział w ich przygotowaniu, co rozwija ich umiejętności społeczne, organizatorskie, przedsiębiorczość, patriotyzm. Współpraca z organizacjami pomocowymi (- Parafia p/w Piotra i Pawła w Żychlinie, - UNICEF, - Fundacja WOŚP, - Dom Pomocy Społecznej w Pniewie, - Dom Dziecka w Płocku) wpływa na rozwinięcie w uczniach empatii i chęci pomocy innym, chętnie angażują się oni w akcje wolontaryjne.
Współpraca z instytucjami tj. Policja, Państwowa Straż Pożarna poprawiła poczucie bezpieczeństwa, znajomość prawa i zagrożeń wśród uczniów. Wiele akcji podejmowanych wspólnie z bibliotekami: Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną filia
w Kutnie oraz Miejsko – Gminną Publiczną Biblioteką w Żychlinie przełożyło się na zwiększenie czytelnictwa, poszerzenie horyzontów naszych uczniów.Współpraca z Narodową Agencją w ramach programu Erasmus Plus przełożyła się na zwiększenie umiejętności językowych licealistów, a także na poszerzenie ich światopoglądu, poznanie innych kultur, nawiązanie ciekawych znajomości.
Współpraca dyrektora z różnymi lokalnymi instytucjami i firmami sprzyja sprawom ekonomicznym i sprawia, że zarządzanie placówką jest efektywne i skuteczne, zaś szkoła jest rozwojowa.
Wszystkie te działania powodują, że uczniowie szkoły mają równe szanse w dalszej karierze edukacyjnej i zawodowej jak ich rówieśnicy z dużych miast.
Współpraca szkoły z organizacjami i instytucjami daje szerokie korzyści środowisku lokalnemu. Przede wszystkim zapewnia integrację między lokalną społecznością a społecznością szkolną. Mieszkańcy w różnym wieku mają możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, zajęciach, imprezach. Imprezy gminne są wzbogacane programem w wykonaniu uczniów, miasto i gmina są promowane w Polsce i na świecie. Osoby potrzebujące pomocy zarówno materialnej jak
i pedagogiczno – psychologicznej mogą na nią liczyć. Działania szkoły, wykorzystujące nawiązaną współpracę, umożliwiają pokrycie części kosztów wyjazdów edukacyjnych, warsztatów i zajęć dodatkowych, co wiąże się z mniejszym obciążeniem budżetu rodziców przy równoczesnym bogactwie edukacyjnym zajęć.Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Żychlinie swoją aktywną działalnością i podejmowanymi akcjami, trwale
i pozytywnie wpisało się w wizerunek miasta i gminy oraz w świadomość jej mieszkańców.
Zapraszamy na "Dzień otwarty" w SP1;)
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2023/2024
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie
z dnia 18.01.2023 r.
w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1
w Żychlinie
w roku szkolnym 2023/2024Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U.2021.1082 t.j. z dnia 2021.06.17) , ustawa z dnia 7 września 1991 r.
o systemie oświaty (Dz.U.2022.2230 t.j. z dnia 2022.11.02), rozporządzenie MEiN
z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek
i centrów (Dz.U.2022.2431 z dnia 2022.11.25) oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Gminy Żychlin nr 10/23 z dnia 10 stycznia 2023 r.Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie informuje, że rekrutacja dzieci
do klasy pierwszej, do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2023/2024 będzie prowadzona w szkole w terminie od 27 lutego 2023 roku
do 10 marca 2023 roku.Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców w terminie
od 27 lutego 2023 roku do 10 marca 2023 roku w sekretariacie szkoły.Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie należą ulice, miejscowości, sołectwa:
a) miasto Żychlin ulice: Barlickiego, Blizińskiego, Cmentarna, Głowackiego, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Plac 29 Listopada, 1 Maja, 3 Maja, Młyńska, Narutowicza 1 do 65, Plac Wolności, Polowa, Pomorska, Przeskok, Al. Racławickie, Sannicka, Ściegiennego, Pl. Jana Pawła II, Wiejska, Wspólna, Zdrojowa, Złota, Chabrowa, Łukasińskiego, Orłowskiego, Wrzosowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Traugutta i Osiedle Traugutta
b) miejscowości: Wola Popowa ulice Górna, Lipowa, Łukasińskiego, Wiejska
c) sołectwa: Pasieka, Sokołówek, Żabików, Buszków, Zagroby, Chochołów, Kaczkowizna
Sołectwo Pasieka - Pasieka
Sołectwo Sokołówek - Sokołówek
Sołectwo Żabików - Żabików
Sołectwo Buszków - Buszków Dolny, Buszkówek, Orątki Górne
Sołectwo Zagroby - Zagroby, Kędziory, Kozanki, Leśne
Sołectwo Chochołów - Chochołów, Strzelce, Orątki Dolne
Sołectwo Kaczkowizna - Kaczkowizna, Sędki
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają
w terminie od 27 lutego do 10 marca 2023 roku
w sekretariacie szkoły.Druki będzie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły
link: https://zsnr1-zychlin.edupage.org/
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
01 września 2022 r. uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.
1. godz. 9:00 SP1 - klasy 1 - 3 - sala teatralna2. godz. 9:30 SP1 - klasy 4 - 8 - sala teatralna
3. godz. 10:00 LO - klasy 1 - 4 - sala teatralna
Serdecznie zapraszamy :)
"Wyprawka dla pierwszaka"
Poniżej przestawiamy iInformację dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023.
Informacja o wydarzeniu pod nazwą "Przygoda z tatą"
Przygoda z Tatą
Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.
Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.
Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.
Planowane konkurencje na trasie gry:
1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
9. gra w golfa
10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Oferta edukacyjna LO im. Adama Mickiewicza
ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO NAUKI W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 :)
NACHYLENIE HUMANISTYCZNE
Nasi humaniści biorą z sukcesami udział w ogólnopolskich olimpiadach historycznych oraz międzyszkolnych debatach. Ponadto organizujemy wyjazdy na uczelnie wyższe (m.in. Uniwersytet Łódzki), zapraszamy również specjalistów do nas. Niejednokrotnie organizowane były w szkole debaty i dyskusje na ważne, trudne tematy. Osoby zainteresowane dziennikarstwem mogą realizować się u nas poprzez zaangażowanie w szkolny radiowęzeł, prowadzenie profilu szkoły w mediach społecznościowych, konferansjerkę na uroczystościach bardziej i mniej formalnych na naszej świetnie wyposażonej auli teatralnej, chór szkolny. A ponieważ jesteśmy otwarci na pomysły naszych uczniów – możliwe jest funkcjonowanie szkolnej gazetki, koła teatralnego czy dziennikarskiego. Bogate zbiory biblioteczne i Muzeum, jakie znajduje się w szkole z pewnością pozwoli rozwinąć pasje. Udział w wymianach międzynarodowych pomoże rozwinąć zdolności językowe, potrzebne każdemu, także humanistom.
NACHYLENIE BIOLOGICZNO – CHEMICZNE
Nasi biolchemicy zdobywają nagrody na ogólnopolskich olimpiadach przyrodniczych. Dobrze wyposażone pracownie biologiczna i chemiczna pozwalają przygotować się także praktycznie do pracy w laboratorium, zaś przygotowywane i prowadzone przez naszych uczniów pokazy i warsztaty pozwalają utrwalić i przećwiczyć wiedzę i umiejętności. Wyjazdy na uczelnie wyższe (m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi) i warsztaty prowadzone w szkole przez specjalistów powodują, że nasi biolchemicy są zaznajomieni z najnowszymi technikami badań. Udział w wielu projektach umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji przyrodniczych, zaś organizowane w szkole akcje ekologiczne pozwalają udzielać się społecznie i lokalnie. Proponowane zajęcia dodatkowe z chemii i biologii już od pierwszej klasy, a także bogate zbiory biblioteczne pozwolą dobrze przygotować się do matury. Udział w wymianach międzynarodowych pozwala przećwiczyć umiejętności językowe, tak ważne w dziedzinie nauk przyrodniczych.
NACHYLENIE MATEMATYCZNO-FIZYCZNE
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na inżynierów i absolwentów studiów politechnicznych, proponujemy nachylenie z rozszerzonymi matematyką, fizyką i j. angielskim. Duża ilość godzin matematyki i fakultety z tego przedmiotu zapewnią solidne przygotowanie do matury i studiów technicznych. Posiadane przez nas pomoce dydaktyczne pozwolą „doświadczalnie poczuć fizykę” a także astronomię. Nawiązane przez lata kontakty na uczelniach wyższych (UŁ, UWr, PWr, PW filia w Płocku) pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania poprzez udział w wyjazdach edukacyjnych, warsztatach i pokazach. Nasi uczniowie od lat biorą udział w Olimpiadzie Statystycznej, angażują się w konkursy organizowane przez uczelnie wyższe (m.in. Matematyka w obiektywie” organizowany przez Uniwersytet Szczeciński). Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów, również związanymi z dodatkowymi zajęciami, kołem zainteresowań oraz projektami – wszystko, co pozwoli naszym podopiecznym się rozwijać. A udział w wymianach międzynarodowych z pewnością pozwoli wyszkolić umiejętności językowe nieodzowne na uczelniach technicznych.
Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.
Materiał przygotowany dla rodziców uczniów przybywających z Ukrainy zawiera informację o dokumentach, jakie są wymagane, aby zapisać dziecko do szkoły. Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym. Szczegółowa informacja i linki do materiałów
ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE 18 LUTEGO 2022r.
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie z dnia 31.01.2022 r. w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2022/2023
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie
z dnia 31.01.2022 r.
w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1
w Żychlinie
w roku szkolnym 2022/2023Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U.
z 2021 r. poz. 1082) , ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1915), rozporządzenia MEN z dnia 21 sierpnia 2019 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2019 r. poz. 1737) oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Gminy Żychlin nr 4/22 z dnia 21 stycznia 2022 r.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie informuje, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej, do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2022/2023 będzie prowadzona w szkole w terminie od 28 lutego 2022 roku do 11 marca 2022 roku.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców w terminie od 28 lutego 2022 roku do 11 marca 2022 roku w sekretariacie szkoły.
Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie należą ulice, miejscowości, sołectwa:
a) miasto Żychlin ulice: Barlickiego, Blizińskiego, Cmentarna, Głowackiego, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Plac 29 Listopada, 1 Maja, 3 Maja, Młyńska, Narutowicza 1 do 65, Plac Wolności, Polowa, Pomorska, Przeskok, Al. Racławickie, Sannicka, Ściegiennego, Pl. Jana Pawła II, Wiejska, Wspólna, Zdrojowa, Złota, Chabrowa, Łukasińskiego, Orłowskiego, Wrzosowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Traugutta i Osiedle Traugutta
b) miejscowości: Wola Popowa ulice Górna, Lipowa, Łukasińskiego, Wiejska
c) sołectwa: Pasieka, Sokołówek, Żabików, Buszków, Zagroby, Chochołów, Kaczkowizna
Sołectwo Pasieka - Pasieka
Sołectwo Sokołówek - Sokołówek
Sołectwo Żabików - Żabików
Sołectwo Buszków - Buszków Dolny, Buszkówek, Orątki Górne
Sołectwo Zagroby - Zagroby, Kędziory, Kozanki, Leśne
Sołectwo Chochołów - Chochołów, Strzelce, Orątki Dolne
Sołectwo Kaczkowizna - Kaczkowizna , Sędki
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają
w terminie od 28 lutego do 11 marca 2022 roku
w sekretariacie szkoły.Druki będzie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły Dokumenty rekrutacyjne do pobrania
Żychlin 31.01.2022 r.
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie z dnia 31.01.2022 r. w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2022/2023
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie
z dnia 31.01.2022 r.
w sprawie rekrutacji dzieci do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 1
w Żychlinie
w roku szkolnym 2022/2023Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tj. Dz. U.
z 2021 r. poz. 1082) , ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1915), rozporządzenia MEN z dnia 21 sierpnia 2019 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2019 r. poz. 1737) oraz na podstawie Zarządzenia Burmistrza Gminy Żychlin nr 4/22 z dnia 21 stycznia 2022 r.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie informuje, że rekrutacja dzieci do klasy pierwszej, do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie w roku szkolnym 2022/2023 będzie prowadzona w szkole w terminie od 28 lutego 2022 roku do 11 marca 2022 roku.
Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców w terminie od 28 lutego 2022 roku do 11 marca 2022 roku w sekretariacie szkoły.
Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr1 w Żychlinie należą ulice, miejscowości, sołectwa:
a) miasto Żychlin ulice: Barlickiego, Blizińskiego, Cmentarna, Głowackiego, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Plac 29 Listopada, 1 Maja, 3 Maja, Młyńska, Narutowicza 1 do 65, Plac Wolności, Polowa, Pomorska, Przeskok, Al. Racławickie, Sannicka, Ściegiennego, Pl. Jana Pawła II, Wiejska, Wspólna, Zdrojowa, Złota, Chabrowa, Łukasińskiego, Orłowskiego, Wrzosowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Traugutta i Osiedle Traugutta
b) miejscowości: Wola Popowa ulice Górna, Lipowa, Łukasińskiego, Wiejska
c) sołectwa: Pasieka, Sokołówek, Żabików, Buszków, Zagroby, Chochołów, Kaczkowizna
Sołectwo Pasieka - Pasieka
Sołectwo Sokołówek - Sokołówek
Sołectwo Żabików - Żabików
Sołectwo Buszków - Buszków Dolny, Buszkówek, Orątki Górne
Sołectwo Zagroby - Zagroby, Kędziory, Kozanki, Leśne
Sołectwo Chochołów - Chochołów, Strzelce, Orątki Dolne
Sołectwo Kaczkowizna - Kaczkowizna , Sędki
Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają
w terminie od 28 lutego do 11 marca 2022 roku
w sekretariacie szkoły.Druki będzie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony szkoły link https://zsnr1-zychlin.edupage.org/
Żychlin 31.01.2022 r.
Informacja nt. zdalnego nauczania w klasach 4a, 4b, 8a, 8b
W związku z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa Covid 19 u jednego z nauczycieli, który w piątek 29 października 2021 r. prowadził zajęcia tylko w klasach 8a, 8b, 4a, 4b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie zarządzam od dnia 02 listopada do 08 listopada 2021 r. dla uczniów w/w klas nauczanie zdalne. Zajęcia będą odbywać online się wg. planu lekcji. W najbliższym czasie otrzymają Państwo szczegółową informację nt. organizacji zajęć.Linki do zajęć zostaną wysłane wiadomością w e-dzienniku.Informuję również, że do PSSE w Kutnie została wysłana lista uczniów w/w klas, którzy w dniu 29 października 2021 r. byli obecni na zajęciach prowadzonych przez w/w nauczyciela. Zgodnie z informacją uzyskaną od przedstawiciela PSSE w Kutnie wg. przyjętej zasady uczniowie ci będą objęci kwarantanną do dnia 08 listopada (liczy się 10 dni od ostatniej bytności ucznia (pozytywnego) w szkole - był to 29 października). O kwarantannie w/w będzie powiadamiać PSSE Kutno.
Informacja nt. zdalnego nauczania w klasach 7a i 7b
Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie informuje, że w związku z otrzymaną wczoraj t.j. 09 października 2021 r. w godzinach wieczornych informacją o pozytywnym wyniku na obecność COViD u jednego z uczniów klasy 7a zarządza od 11 do 15 października 2021 r zajęcia w trybie zdalnym w klasach 7a i 7b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie. Zajęcia będą prowadzone online przez nauczycieli zgodnie z obowiązującym planem lekcji.
Linki do zajęć zostaną wysłane wiadomością w e-dzienniku.
Informuję również, że do PSSE w Kutnie została wysłana lista uczniów w/w klas, którzy w dniu 04 października byli obecni na zajęciach razem z uczniem, którego wynik na obecność COViD okazał się być pozytywnym.
Zgodnie z informacją uzyskaną od przedstawiciela PSSE w Kutnie wg. przyjętej zasady uczniowie ci będą objęci kwarantanną do dnia 14 października (liczy się 10 dni od ostatniej bytności ucznia (pozytywnego) w szkole - był to 04 października). O kwarantannie w/w będzie powiadamiać PSSE Kutno.
Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty :)
1 września 2021 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Zespole Szkół Nr1 w Żychlinie. Poniżej garść najważniejszych informacji:
- w sekcji Uczniowie Rodzice został umieszczony aktualny plan zajęć na następny tydzień września
- w następnym tygodniu rozpoczynamy spotkania wychowawców z rodzicami - harmonogram spotkań zostanie opublikowany w poniedziałek 6 września
- od 13 września rodzice naszych uczniów będą mogli korzystać z systemu dziennika elektronicznego
Wróciliśmy do zajęć stacjonarnych :)
Rozpoczęliśmy nabór do Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie
Ważne terminy:
17.05.2021 08:00 - 21.06.2021 15:00
Rejestracja kandydatów i składanie wniosków
Nabór odbywa się eletronicznie pod adresem https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat.
W razie jakichkolwiek pytań, problemów z wypełnieniem wniosku elektronicznego zapraszamy do sekretariatu szkoły w godzinach 8:00 - 15:00;
proszę dzwonić 24 351 20 56Ofertę naszej szkoły możecie zobaczyć kliając TUTAJ
Od poniedziałku 17 maja 2021 r. wracamy hybrydowo do szkoły:)
Archiwum Aktualności