• Oferta edukacyjna LO im. Adama Mickiewicza

• ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO NAUKI W NASZEJ SZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 :)

NACHYLENIE HUMANISTYCZNE

Nasi humaniści biorą z sukcesami udział w ogólnopolskich olimpiadach historycznych oraz międzyszkolnych debatach. Ponadto organizujemy wyjazdy na uczelnie wyższe (m.in. Uniwersytet Łódzki), zapraszamy również specjalistów do nas. Niejednokrotnie organizowane były w szkole debaty i dyskusje na ważne, trudne tematy. Osoby zainteresowane dziennikarstwem mogą realizować się u nas poprzez zaangażowanie w szkolny radiowęzeł, prowadzenie profilu szkoły w mediach społecznościowych, konferansjerkę na uroczystościach bardziej i mniej formalnych na naszej świetnie wyposażonej auli teatralnej, chór szkolny. A ponieważ jesteśmy otwarci na pomysły naszych uczniów – możliwe jest funkcjonowanie szkolnej gazetki, koła teatralnego czy dziennikarskiego. Bogate zbiory biblioteczne i Muzeum, jakie znajduje się w szkole z pewnością pozwoli rozwinąć pasje. Udział w wymianach międzynarodowych pomoże rozwinąć zdolności językowe, potrzebne każdemu, także humanistom.

NACHYLENIE BIOLOGICZNO – CHEMICZNE

Nasi biolchemicy zdobywają nagrody na ogólnopolskich olimpiadach przyrodniczych. Dobrze wyposażone pracownie biologiczna i chemiczna pozwalają przygotować się także praktycznie do pracy w laboratorium, zaś przygotowywane i prowadzone przez naszych uczniów pokazy i warsztaty pozwalają utrwalić i przećwiczyć wiedzę i umiejętności. Wyjazdy na uczelnie wyższe (m.in. Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi) i warsztaty prowadzone w szkole przez specjalistów powodują, że nasi biolchemicy są zaznajomieni z najnowszymi technikami badań. Udział w wielu projektach umożliwia rozwijanie zainteresowań i pasji przyrodniczych, zaś organizowane w szkole akcje ekologiczne pozwalają udzielać się społecznie i lokalnie. Proponowane zajęcia dodatkowe z chemii i biologii już od pierwszej klasy, a także bogate zbiory biblioteczne pozwolą dobrze przygotować się do matury. Udział w  wymianach międzynarodowych pozwala przećwiczyć umiejętności językowe, tak ważne w dziedzinie nauk przyrodniczych.

NACHYLENIE MATEMATYCZNO-FIZYCZNE

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na inżynierów i absolwentów studiów politechnicznych, proponujemy nachylenie z rozszerzonymi matematyką, fizyką i j. angielskim. Duża ilość godzin matematyki i fakultety z tego przedmiotu zapewnią solidne przygotowanie do matury i studiów technicznych. Posiadane przez nas pomoce dydaktyczne pozwolą „doświadczalnie poczuć fizykę” a także astronomię. Nawiązane przez lata kontakty na uczelniach wyższych (UŁ, UWr, PWr, PW filia w Płocku) pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania poprzez udział w wyjazdach edukacyjnych, warsztatach i pokazach. Nasi uczniowie od lat biorą udział w Olimpiadzie Statystycznej, angażują się w konkursy organizowane przez uczelnie wyższe (m.in. Matematyka w obiektywie” organizowany przez Uniwersytet Szczeciński). Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów, również związanymi z dodatkowymi zajęciami, kołem zainteresowań oraz projektami – wszystko, co pozwoli naszym podopiecznym się rozwijać. A udział w wymianach międzynarodowych z pewnością pozwoli wyszkolić umiejętności językowe nieodzowne na uczelniach technicznych.