• Od 8 do 19 lutego 2021 - Rekrutacja do klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie

• Burmistrz Gminy Żychlin zarządzeniem nr 5/21 z dnia 21 stycznia 2021 roku określił terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Żychlin jest organem prowadzącym.

• Organizacja zajęć lekcyjnych od 18 stycznia 2021 roku

•

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego, nadal będą się uczyć zdalnie. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania naszej szkoły po feriach.

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie według zamieszczonego w panelu nowego planu nowego planu zajęć dla w/w klas. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom stosujemy się bezwzględnie do wytycznych MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

Szkoła umożliwia uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu realizację zajęć zdalnych w szkole.

W ramach działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III opieka świetlicy będzie realizowana w godzinach 6:50 – 15:50.

Uwaga! Od 18 stycznia 2021 klasy trzecie będą korzystać z oddzielnej szatni oznaczonej „Szatnia klas trzecich”.

W szkole nadal będą organizowane konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas ósmych oraz klas maturalnych.

Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół podstawowych klas I-III – Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Podstawa prawna:Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Plany zajęć klas 1-3 obowiązujące od 18 do 31 stycznia 2021